Kapalı Spor Salonu Nedir ve Niçin Kullanılır?

How A Hockey Jerseys Clean
30 Nisan 2016

Kapalı Spor Salonu Nedir ve Niçin Kullanılır?

Kapalı Spor Salonu Nedir ve Niçin Kullanılır?

Kapalı spor salonları, genellikle Gençlik Spor Müdürlük’leri ve okulların tercih ettiği üzeri kapalı çok amaçlı spor alanıdır.

Kapalı spor salonları, beden eğitimi ve spor eğitimi dersleri için yapılmaktadır. Çeşitli resmi spor müsabakalarına uygun yapılan ve oynanan kapalı spor salonlarında, Basketbol, Voleybol, Hentbol gibi okullar arası maçlar genellikle kapalı spor salonlarında oynanmaktadır.

Kapalı Spor Salonları Nasıl Yapılır?

Bireysel, yapı ve inşaat firmaları tarafından yaptırılabilir, belediyeler ya da takımlar tarafından ihaleye sunulurlar. Ancak bireysel yapımlarda ise kapalı spor salonu yapan firmalar kişilere yardımcı olur.

Maliyeti yüksek ve uzun bir süreci kapsadığı için firmalardan gerekli desteğin alınması daha mantıklı olur. Yapım ve plan aşamalarının programı çıkarıldıktan sonra gerekli izinlerin alınmasından sonra inşa aşamasına geçilir.

Kapalı Spor Salonları, Yapımı Ne Kadar Sürer?

Genel olarak yaz aylarında yapılır ve sezon başlangıçlarına yetiştirilmek üzere planlanır. Spor salonlarının inşaat süreci firmaların çalışma planına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Kapalı Spor Salonlarında Hangi Sporlar Yapılabilir.

Çeşitli sporların yapıldığı kapalı spor salonları doğa koşullarından etkilenmemesi her mevsim müsabakaların düzünlenmesine ve antrenmanların yapılmasına olanak sağlar.
Yapılan Sporlar,

Futbol
Hentbol maçları
Güreş
Voleybol
Karate
Jimnastik
Taekwando
Kungfu
Aikido
Kick boks
Basketbol karşılaşmaları
Masa tenisi ve benzerleridir.

Comments are closed.